Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Париж

В последния мач за деня поставеният под номер 6 Холгер Руне надви с 6:3, 6:3 Даниел Алтмайер и ще играе срещу Джокович тази вечер.

новак джокович класира четвъртфиналите мастърса париж
09:02, 03.11.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович победи Талон Грийкспоор с 4:6, 7:6(2), 6:4 и се класира на четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Париж.

За разлика от победата си във втория кръг, този път Джокович не доминираше. Той допусна пробиви в последните си два сервис-гейма в първия сет, след което трябваше да спасява мача на тайбрек във втория. Сърбинът го направи успешно, печелейки първите пет точки и стигайки до крайното 7:2.

Джокович записа пробиви в петия и деветия гейм на третия сет и затвори двубоя след 40:0 на първи мачбол. Така той продължава да преследва рекордна седма титла в Париж.

"В последните дни имах стомашни проблеми и не бях в перфектна кондиция. Можеше и да загубя, но направих отличен тайбрек и в третия сет се чувствах по-добре. Радвам се, че преодолях това предизвикателство", заяви Джокович, цитиран от Ройтерс.

В последния мач за деня поставеният под номер 6 Холгер Руне надви с 6:3, 6:3 Даниел Алтмайер. Той ще играе срещу Джокович тази вечер.

Първият двубой в програмата е между Григор Димитров и Хуберт Хуркач, който започва в 15:00 ч.!

Силно земетресение разтърси гръцкия остров Евбея
Иван Иванов и Борис Начев се класираха за четвъртфиналите на турнир от Тенис Европа в Испания