Новак Джокович се завърна с победа

10:51, 02.11.2022
Чете се за: 02:15 мин.
новак джокович завърна победа

21-кратният шампион в турнирите от Големия шлем Новак Джокович се завърна с победа по време на АТР Мастърс 1000 турнира в Париж.

В среща от втория кръг на надпреварата в зала "Берси" сърбинът надигра със 7:6(1), 6:4 американецът Максим Креси.

Шесткратният шампион в турнира демонстрира, че се намира в отлична форма, въпреки че повече от месец не беше играл в официална среща, стигайки до крайния успех след час и 44 минути игра.

В първия сет Джокович беше тенисистът, който беше по-близо до пробива, но в крайна сметка до такъв не се стигна и изходът от частта трябваше да бъде решен в тайбрек. В дългия гейм сърбинът не даде никакви шансове на своя съперник и след 7-1 точки сложи точка на спора в първия сет.

Във втория сет пробивите отново отсъстваха до деветия гейм, когато най-сетне Джокович взе подаването на Креси, за да поведе с 5:4, а веднага след това затвори мача на свой сервис.

За Ноле това бе десета поредна победа във всички турнири, след като преди месец той спечели две поредни титли от надпреварите в Тел Авив и Астана.

В следващия кръг в Париж Новак Джокович ще играе срещу Карен Хачанов в повторение на финала от 2018 година, когато успехът беше за руснака. Това обаче си остава единствената победа на Хачанов срещу Ноле, който пък от своя страна е спечелил останалите им седем срещи.