Нови победи за Рилски спортист и Локомотив София в баскетболното първенство при жените

победи рилски спортист локомотив софия баскетболното първенство жените
Снимка: БФ Баскетбол
18:57, 03.12.2022

Отборът на Рилски спортист записа трета поредна победа и четвърта за сезона в А група, жени.

Самоковки отказаха Шампион 2006 у дома със 75:57. Момичетата на Маргарита Маринкова превъзхождаха своя съперник в първите три четвърти, като особено категорични бяха във втората, спечелена с 29:11.

Много силен мач изигра опитната Вероника Джикова, останала на крачка от трипъл дабъл – 17 точки, 11 борби и 8 асистенции. Със 17 точки се отличи Деница Манолова, която хвана и 9 борби. 14 вкара Раня Абурая, а 11 - Радина Илиева.

За Шампион, единствена с двуцифрен точков актив бе Елена Димова – 11 точки.

В друга среща от кръга, Локомотив София записа втора победа в А група жени.

Столичанки победиха пловдивския Академик със 72:66 като гост след продължение. В редовното време резултатът бе 61:61.

17 точки за победата вкара Магдалена Георгиева, 15 добави Елеонора Петкова, която се отчете и с 9 борби и 8 асистенции. Мина Василева се включи с 12 точки и 8 борби.

За Академик Мила Кръстева вкара 24 с 8 борби, Валентина Горанова добави 16 и 7 асистенции.

Песков: Русия няма да приеме таван на цените на своя петрол
Вицепремиерът на Косово пред БНТ: Благодарни сме на България за институционалната подкрепа