Нюкасъл надви Саутхямптън и в реванша и е на финал за Купата на лигата

08:49, 01.02.2023
Чете се за: 02:32 мин.
нюкасъл надви саутхямптън реванша финал купата лигата

Отборът на Нюкасъл Юнайтед стана първия финалист в турнира за Купата на лигата на Англия, след като постигна надигра с 2:1 в реванша у дома състава на Саутхямптън.

Така с общ резултат 3:1 "свраките" си уредиха място на "Уембли" в опит да стигнат до първия си трофей от сезон 1975/76 насам, когато те отново триумфираха в същата тази надпревара.

Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" започна по мечтан начин за домакините, които откриха резултата още в 5-та минута, когато Шонг Лонгстаф завърши подобаващо чудесна многоходова комбинация.

Отново Лонгстаф беше точен в 21-та минута, удвоявайки преднината на своя тим след асистенция на Мигел Алмирон.

Гостите от Саутхямптън все пак върнаха един гол малко преди да изтече първият половин час игра, когато лошо върната назад топка стигна до Че Адамс, който с мощен диагонален изстрел по земя я прати във вратата на Нюкасъл.

След почивката резултатът се запази, а в 82-та минута "свраките" останаха с 10 души заради червения картон на Бруно Гимараеш, който извърши грубо нарушение пред наказателното поле и въпреки че първоначално получи жълт картон след намеса на ВАР главният съдия взе решения да изгони бразилския футболист.

В крайна сметка това не повлия на развоя на срещата и Нюкасъл ще играе във финала на 26 февруари на "Уембли", където негов съперник ще бъде победителят от двойката Манчестър Юнайтед - Нотингам Форест.

Двата тима излизат на "Олд Трафорд" тази вечер от 22.00 часа българско време за своя реванш от полуфиналите, като "червените дяволи" имат преднина от 3:0 след първата среща преди седмица.

Цяло село трябва да смени документите си за самоличност заради нови адреси, местните са против
Икономист: Българските органи не могат да надзирават или разследват Nexo, защото компанията не оперира у нас