Нюкасъл спечели само точка срещу Кристъл Палас, но се изкачи на третото място

нюкасъл спечели точка кристъл палас изкачи третото
09:48, 22.01.2023

Нюкасъл се изкачи на трето място в генералното класиране на английското първенство по футбол, след като завърши наравно 0:0 с Кристъл Палас в мач от 21-ия кръг. Така отборът на Еди Хауи продължи серията си без загуба в 15-и мач.

"Свраките" са с 39 точки и равенство с Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Арсенал.

Двата отбора не създадоха много положения и закономерно завършиха наравно. Жоелинтон пропусна първото за Нюкасъл в 20-та минута след добър извеждащ пас на Фабиан Шер, а в края Александър Исак стреля в ръцете на вратаря. Крис Ричардс пък не успя да се разпише с глава за Палас от удобна позиция след центриране от ъглов удар.

Палас не само не успя да стигне до повече от една точка, а и загуби един от най-добрите си футболисти Уилфрид Заха. Нападателят получи неприятна контузия в средата на второто полувреме и бе изваден принудително от игра.

Кристал Палас остана на 12-о място в класирането с изоставане от четири точки срещу Астън Вила.