Нюкасъл вкара три гола на Лестър за половин час и излезе втори във Висшата лига

19:36, 26.12.2022
нюкасъл вкара три гола лестър половин час излезе втори висшата лига

Отборът на Нюкасъл Юнайтед се изкачи временно на втората позиция в английската Висша лига, след като надигра с 3:0 като гост тима на Лестър в среща от 17-ия кръг навръх Боксинг дей в първи мач и за двата тима в първенството след прекъсването заради световното първенство.

"Свраките" поведоха след едва три минути игра, когато Крис Ууд беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Жоелинтон.

Четири минути по-късно Нюкасъл вече водеше с 2:0, а попадението реализира парагваеца Мигел Алмирон, за когото това бе гол №9 през кампанията.

Крайният резултат пък оформи Жоелинтон в 32-ата минута, който се разписа с глава след центриране от ъглов удар на Киърън Трипиър.

С успеха футболистите на Еди Хау събраха 33 точки и се изкачиха на второто място на един пункт пред Манчестър Сити, но "гражданите" са с цели два двубоя по-малко. Лестър пък заема 13-то място с актив от 17 пункта.