Нюкасъл зае третото място във Висшата лига след минимален домакински успех над Челси

21:19, 12.11.2022
нюкасъл зае третото висшата лига минимален домакински успех челси

Отборът на Нюкасъл постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Челси в двубой от 16-ия кръг на английската Висша лига.

„Свраките“ откриха резултата на стадион „Сейнт Джеймсис Парк“ в 67-ата минута, когато Бруно Гимараеш с високо подаване изведе Мигел Алмирон зад отбраната на „сините“ по десния фланг на нападението. Парагвайското крило на Нюкасъл слави топката с глава и се насочи към центъра на наказателното поле на Челси, но на границата на пеналтерията остави топката за набралия скорост Джоусеф Уилок, който изстрел от движение се разписа в горния ляв ъгъл на стража Едуар Менди.

В класирането Нюкасъл се изкачи на третото място с актив от 30 точки, на пункт пред четвъртия Тотнъм и на две точки за шампиона Манчестър Сити, който заема втората позиция. Лидер е Арсенал с 34 точки, като „топчиите“ гостуват на Уулвърхямптън в 21.45 часа българско време.