От утре пациентите ще имат достъп до лекарствени продукти, медицински изделия и диетични храни за специални медицински цели - това съобщи председателят на фармацевтичния съюз Димитър Маринов след среща с ръководството на НЗОК. По думите му разговорът е бил тежък, но конструктивен и за двете страни.
"Подписахме анекс до края на септември. В него се предвижда въвеждане на контроли, които подобряват контрола - превантивен. Тези контроли ще бъдат създадени до 1 юли, до 1 септември ще се тестват и на практика тръгват от 1 септември. Това са контролите, които подобряват - всъщност се въвежда превантивния контрол в реално време и това ще облекчи работата и на лекари, и на фармацевти и ще намали главоболието на пациентите с излишно разкарване за корекция на рецепти", обясни Димитър Маринов, председател на Българския фармацевтичен съюз.
Той поясни, че по този начин лекарят много трудно ще може да сбърка диагноза, да предпише по-рано лекарствата, да предпише повече лекарства и всичко, което се контролира по административен път от НЗОК. Маринов увери, че пациентите могат да бъдат спокойни.
НЗОК и фармацевтите продължават с анекс договора за лекарствата по Здравна каса
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
"Носим си белезите, животът може да бъде различен": Една от три жени е жертва на насилие
Двама полицаи от МВР - София бяха отличени за проявена смелост при пожар в автобусен гараж
Разбиха престъпна група за трафик на мигранти - каналджиите взимали до 15 000 евро на човек (СНИМКИ)
Николай Попов: Камионът, който уби Сияна, не е под охрана, разкарват го напред-назад
Трима души загинаха при жестока катастрофа край Пловдив, 7-годишно дете е с опасност за живота (СНИМКИ)