От неделя, 10 октомври, гражданите на РС Македония ще влизат в България при облекчен режим, защото страната им е преместена в оранжевата зона.
Това означава, че гражданите на РСМ вече ще могат да посещават страната ни при условие, че имат валиден сертификат за ваксинация, документ, че са преболедували коронавирус и отрицателен PCR тест, проведен до 72 часа преди влизането в България.
Освен РСМ в оранжевата зона са също така САЩ, Косово.
От неделя Франция, Монако, Португалия, Кипър и Исландия преминават в списъка на държавите в зелена зона.
Считано от 13.10.2021 г. в червена зона влизат Барбадос, Антигуа и Барбуда, Румъния, Естония, Латвия, Словакия и Сингапур.
Към списъка на държавите, чиито сертификати за ваксинация, изследване и преболедуване на COVID-19 се считат за равностойни на цифровия COVID сертификат на ЕС, се добавят: Княжество Андора, Република Албания, Фарьорските острови, Княжество Монако, Република Панама, Кралство Мароко и Израел.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите