Обрат донесе успеха на Брентфорд в столичното дерби с Челси

Антонио Рюдигер
18:53, 02.04.2022
Чете се за: 02:50 мин.

Брентфорд победи Челси с 4:1 в мач от 31-вия кръг на Висшата лига. Антонио Рюдигер откри резултата, но гостите стигнаха до обрат след попадения на Виталий Янелт и Кристиан Ериксен. Йоан Уиса сложи точка на спора с гол в 88-ата минута.

Преди началото на мача феновете на Челси протестираха срещу един от кандидатите за закупуване на клуба - семейство Рикетс. Джо Рикетс бе свързан с расистки скандал.

През първото полувреме възпитаниците на Томас Франк отправиха пет точни удара, което загатна за офанзивната мощ на тима.

След почивката Антонио Рюдигер даде аванс на "сините" с мощен удар от дистанция.

"Пчеличките" изравниха в ответната атака. Виталий Янелт бе непокрит в противниковото наказателно поле и стреля плътно във вратата, пазена от Едуар Менди.

След по-малко от четири минути Кристиан Ериксен завърши обрата за гостите след бърза контраатака. Брайън Мбемо проби по левия фланг и подаде в наказателното поле към непокрития датчанин, който стреля с едно докосване за 2:1.

Виталий Янелт удвои головата си сметка в ден след точно час игра. Айвън Тони изведе полузащитника сам срещу вратаря, а германецът се разписа с прехвърлящ удар.

Кай Хаверц изпрати топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено заради игра с ръка.

В края на двубоя резервата Йоан Уиса оформи крайния резултат с шут от вътрешността на наказателното поле.

Това е вторият случай, в който Челси допуска повече от три попадения в шампионатно домакинство срещу новак. През изминалия сезон лондончани загубиха от Уест Бромич Албиън с 2:5. Брентфорд е вторият отбор след Манчестър Сити, който печели на стадион "Стамфорд Бридж" през този сезон.

Челси заема 3-ата позиция в класирането с актив от 59 точки. Брентфорд се изкачи до 14-ото място в подреждането с 33 пункта.