Стотина хуманоидни роботи чистят, правят сандвичи и подреждат цветя под човешки контрол в реални условия в специално оборудван обект край Шанхай.
Повтарящите се движения са част от обучение и трупане на данни. Целта е развитие на автоматизацията и интегриране на изкуствения интелект във всекидневието на хората.
Симулирани са реални условия като напълно зареден магазин или мебелиран апартамент. Там роботите извършват рутинни дейности с перспектива да освободят хората от досадните задължения. Предвижда се с натрупването на определено количество данни изкуственият интелект да започне да разбира дори неясни инструкции в човешката реч. А от ръководството на компанията производител мечтаят някой ден роботите във фабриката им да се сглобяват сами.
БЛС иска 10% ръст на цените на клиничните пътеки и изписване на лекарства за 6 месеца
След 30 години: Единствената опера на Енио Мориконе със световна премиера в Неапол (СНИМКИ)
Жители на Смолян излязоха на протест срещу решение за изграждане на фотоволтаична централа
Когато тишината проговори: С подкрепата на „Българската Коледа“ 4-годишният Натаниел прави първите си крачки към речта