ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Обявиха 13 102 места за детските градини, ясли и подготвителни групи в София

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:12 мин.
У нас

От днес родителите могат да кандидатстват за прием на децата си

800 000 лева отпуска държавата деца останали без детски градини
Слушай новината

Столична община обяви 13 102 свободни места за прием в общинските самостоятелни детски ясли, детски градини и подготвителните групи в общинските училища.

Считано от днес, 8 април, до 12:00 часа на 9 май родителите имат възможност да направят кандидатури за прием на децата си.

Необходимо е да въведат актуални адресни данни, да заявят предимства по критерии в профилите и да направят кандидатури за участие в първото класиране, което ще се извърши на 10 май под граждански контрол.

Времето на създаване на кандидатурите не оказва влияние при класирането на децата.

След приключило строителство в периода май 2023 г. - април 2024 г. на нови сгради на детски градини и разширения на съществуващи са обявени 503 нови места в 20 нови групи на 5 детски градини. В тях вече са приети деца на текущи класирания и те посещават детска градина. Свободните места на старта на кампанията през 2023 г. бяха 12 436.

През 2024 г. продължава строителството на 17 нови сгради на детски градини. До края на тази година се очаква да приключи изграждането на 13 от тях и след въвеждането им в експлоатация да бъдат разкрити 14 яслени и 47 градински групи с 1442 нови места.

Новите места са в 14 различни района на София, включително в районите с най-голям недостиг - "Витоша", "Лозенец" и "Триадица".

В системата за кандидатстване има направени няколко промени, които ще улеснят родителите. Има подобрения в модул "Компенсации", увеличен брой справки, които могат да се правят автоматично и е направена техническа оптимизация на системата за кандидатстване, позволяваща безпроблемно качване на документи.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?