Резултатите са лабораторно потвърдени и животните подлежат на евтаназия
Огнище на шарка по дребните преживни животни е открито в сливенското село Жельо войвода. Резултатите са лабораторно потвърдени и животните подлежат на евтаназия. Това ще се случи утре сутринта, когато на място се очаква да пристигне мобилен екарисаж. От Областната администрация обявиха, че животните ще бъдат умъртвени по хуманен начин. В момента животните са затворени в мястото им на отглеждане в края на селото.
Сред тях има и мъртви. По не потвърдена информация животните, подлежащи над евтаназия са над 100 и са само от това стопанство. Властите предприеха санитарни мерки в селото, а на входовете и изходите има полиция, правят се проверки за превоз на животни.
Областният управител Чавдар Божурски разпореди около огнището на заразата да бъде създадена три километрова защитна зона и десет километрова надзорна зона, в която влизат осем населени места. Хората в селото коментираха, че заради постоянно появяващите се болести по животните скоро няма да има какво да отглеждат в дворовете си.
Втори шанс: След сложна гръбначна операция 15-годишен състезател по борба отново е на крака
Габрово и Велико Търново обявиха обща кандидатура за Европейска столица на културата през 2032 година
Жители на видинското село Гомотарци: Дунавът от година на година става все по-плитък
Омбудсманът Велислава Делчева: Промените в трудовото законодателство не могат да се правят през бюджета
"Визия нула": Как Гърция намали с 22% фаталните катастрофи по пътищата в страната
Сериозна заплаха за сигурността в Германия, след като дрон беше намерен на летището в Лайпциг