От 12 ч. на 8 август /неделя/ до 14 ч. на 9 август /понеделник/ се спира преминаването на тежкотоварни автомобили над 12 т между 47-ми и 30-ти км на автомагистрала "Хемус", в посока София, съобщава АПИ.
Ограничението е за улеснение на движението през тунел "Ечемишка", където трафикът се осъществява двупосочно в тръбата за Варна, поради ремонт в тръбата за София.
Тежкотоварните автомобили, които се движат към столицата по магистралата, ще бъдат отклонявани на 47-ия км при п.в. „Ботевград“ по път II-17, по път I-1 Ботевград – София и на п.в. „Витинска река“, при 30-ти км, ще се връщат на автомагистралата.
Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание, съобразена скорост и да спазват пътната сигнализация.
Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ, както и по всяко време от денонощието на телефон 0700 130 20 в АПИ.
Нивото на Дунав падна под минус 100 см, корабоплаването е сериозно затруднено
Прокуратурата повдигна обвинение на областния лидер на ДПС Христо Широков, той е извън страната
Прокуратурата: Ръководни служители на ВиК - Бургас са участвали в схема с водомери
Евтим Милошев: Национален фонд „Култура“ се нуждае от законодателна реформа, а процесите в министерството ще бъдат максимално прозрачни
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, възможно е разбитата лаборатория да е единствената у нас