Олимпик Лион триумфира в Шампионската лига при дамите

09:03, 22.05.2022
Чете се за: 02:02 мин.
барселона победи реал мадрид женската рекорден брой фенове

Женският отбор на Олимпик Лион е новият носител на трофея от Шампионска лига. Френският клуб победи Барселона с 3:1 във финала, игран на стадион "Алианц" в Торино.

Амандин Анри откри резултата в 6-ата минута с невероятен изстрел извън наказателното поле. Французойката изпрати топката в горния далечен ъгъл с изстрел от над 30 метра.

Ада Хегерберг покачи преднината на символичните гости в срещата в 23-ата минута. Нападателката засече с глава центриране от левия фланг на Селма Баша.

Катарина Макарио увеличи преднината на тима си в 33-ата минута. Тя бе оставена непокрита на задна греда и засече с едно докосване подаване на голмайсторката от преди минути Ада Хегерберг.

Носителката на Златната топка при дамите Алексия Путеяс намали пасива на каталунците и оформи крайния резултат в 41-ата минута. Именно тя бе голмайстор на турнира с 11 попадения.

След почивката Патрисия Гихаро нацели напречната греда с удар от центъра. Ада Хегерберг пък стреля в лявата греда при контраатака в добавеното време на сблъсъка.

Олимпик Лион печели отличието за 8-и път в последните 12 години, като във финала победи именно миналогодишния шампион. Соня Бомпастор печели трофея и като мениджър, и като треньор, като и в двата случая носи екипа на френския отбор.

Ива Митева: Никола Минчев знае за решетките за вратите на парламента от януари
Цветан Цветанов: Страната ни пропусна златно време да постигне истинска газова диверсификация