Олимпик Марсилия пропусна да победи Страсбург и се отдалечи от ПСЖ

08:42, 13.03.2023
Самюел Жиго Олимпик Марсилия - Олимпик Лион футбол Франция Лига 1

Последният двубой от 27-ия кръг на Лига 1 между Олимпик Марсилия и Страсбург завърши при резултат 2:2.

Възпитаниците на Игор Тудор останаха с човек по-малко на "Стад Велодром" в Марсилия в 29-ата минута, след директен червен картон на Леонардо Балерди. Защитникът направи нарушение, при положение, че бе последен в отбрана.

Въпреки числения пасив на терена домакините поведоха в резултата след почивката. Шансел Мбемба Мангулу откри резултата от непосредствена близост.

Четвърт час преди края на редовното време Алексис Санчес удвои аванса на тима си с точно изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Гостите обаче си заслужиха точката, след като възобновиха равенството с два гола в рамките на две минути. Жан-Уда Улю намали пасива на тима с прехвърлящ удар, а в следващата атака полузащитникът оформи крайния резултат с плътен удар извън наказателното поле.

Олимпик Марсилия остава на втората позиция в класирането с актив от 56 пункта, на 10 от лидера Пари Сен Жермен. Страсбург се намира на 15-ото място в подреждането с 23 точки.

Министърът на туризма: От 80 до 500 лева за нощувка на Великден
Има ли сериозно замърсяване в района на "ТЕЦ Марица изток 2" - коментар на Огнян Атанасов и Меглена Антонова