Онс Жабур се класира за финала на турнира в Чарлстън

11:54, 09.04.2023
Чете се за: 02:02 мин.
Световната номер 2 Онс Жабур стартира с трудна победа участието си на Australian open, след като надигра Тамара Зиданшек със 7-6 (8), 4-6, 6-1 за близо два часа и 20 минути игра.

Световната №5 в женския тенис Онс Жабур се класира за своя първи финал през 2023-а година, след като победи рускинята Дария Касаткина в полуфиналите на турнира на зелен клей от сериите WTA 500 в Чарлстън, САЩ.

Тунизийката се наложи със 7:5, 7:5 в двубой, който беше прекъснат за цели три часа заради дъжда, който се изля над града, разположен в Южна Каролина.

Мачът започна трудно за Жабур, която в първия сет се оказа догонваща с 2:5, когато лошото време наложи спиране на играта. След завръщането си на корта финалистката от Уимбълдън и US Open излезе напълно променена и спечели пет поредни гейма, за да затвори частта след 7:5.

Вторият сет отново не започна по план за тунизийката, която допусна да бъде пробита още в откриващия гейм, но бързо стигна до равенството при 2:2. Впоследствие петата в света дори поведе с 5:3 и получи шанс да сервира за победата, но се пропуска в решителния момент и Касаткина стигна до 5:5. Въпреки този развой Жабур отново издебна своя момент и в 12-ия гейм осъществи нов пробив, с който сложи и точка спора в срещата след ново 7:5 в своя полза.

В спор за титлата Онс Жабур ще се изправи срещу победителката от мача между Джесика Пегула и Белинда Бенчич.