Съдът в Испания призна за виновен бившия президент на Испанската футболна федерация Луис Рубиалес за това, че целуна без нейно съгласие капитанката на националния отбор по футбол за жени Джени Ермосо.
Скандалната случка стана по време на церемонията за награждаване, в деня, в които испанските триумфираха срещу Англия на финала на Световното по футбол за жени в Австралия.
47-годишният Рубиалес е признат за виновен за сексуално посегателство. Той обаче се размина само с глоба, в размер на 10 800 евро. Осъден е и да не приближава Ермосо на по-малко от 200 метра.
В хода на делото Джени Ермосо каза пред съда, че Луис Рубиалес се е опитал да я принуди да промени версията си и да каже, че скандалната целувка е била по взаимно съгласие.
Марта Кос в Скопие: Еврокомисарят повтори необходимостта от конституционни изменения
След присъдата за злоупотреба: Марин льо Пен започна предизборна кампания във Франция
Пожар избухна край АМ "Струма" – шофьорите да карат внимателно заради задимяване
Румен Радев: България ще подкрепя Украйна според възможностите си, а тази година възможности няма