Попфолк певицата Дебора Иванова е осъдена на 1 година лишаване от свобода с отлагане от 3 години изпитателен период заради шофиране в нетрезво състояние. Това става ясно от съобщение на Софийската районна прокуратура.
Наказанието е наложено след споразумение и изпълнението му влиза в сила незабавно.
На 9 април 2024 г. обвиняемата е шофирала лек автомобил по бул. "Черни връх" в София с концентрация на алкохол в кръвта 2,07 промила, което е установено със съдебна химикотоксикологична експертиза. По случая е образувано досъдебно производство, а в хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели.
Днес, 11 март, Дебора Иванова е признала вината си пред състав на Софийски районен съд и ѝ е наложено наказание от 1 година "лишаване от свобода“, което се отлага с 3-годишен изпитателен период, 13 месеца без свидетелство за правоуправление и глоба в размер на 500 лева.
Съдът остави в ареста седем от обвиняемите за участие в престъпна група за изнудване
Двойка гръцки изтребители вече патрулира във въздушното пространство на България
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток