Новият служебен министър на образованието проф. д-р Сашо Пенов очерта като приоритети да продължат стратегическите цели, които си е поставило обществото в образованието и науката.
Първата програма, одобрена от Европейския съюз, е "Образование", постигнато от предишни екипи. По Плана за възстановяване в България за образование ще се влеят над 3 милиарда лева.
Като близка цел Пенов посочи обезпечаването на учебната година с учители и материална база. Средствата за това са осигурени.
Новият образователен министър се е срещнал с всички социални партньори по отношение на началото на новата учебна година.
Пенов е провел разговор с Министерството на здравеопазването за евентуална епидемична вълна. Ще направят всичко възможно, ако има такава, за максимално присъствено обучение.
На въпрос дали е осигурено финансиране за отопление каза, че е убеден, че средства за парно в училищата ще има.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)