Отличен мач на Лаутаро Мартинес при успеха на Интер над Салернитана

23:35, 30.09.2023
Маркус Тюрам Интер

Интер победи Салернитана с 4:0 в мач от 7-ия кръг на Серия А. Резервата Лаутаро Мартинес се отчете с четири попадения.

През първото полувреме и двата отбора си размениха по един точен удар на стадион "Аречи" в Салерно, но до гол така и не се стигна.

След почивката Лаутаро Мартинес се появи в игра на мястото на Алексис Санчес и играта на нерадзурите потръгна.

Първото му попадение дойде в 63-ата минута, когато засече от движение подаване в наказателното поле на Маркус Тюрам.

Само 3 минути по-късно Матеуш Леговски помисли, че е възобновил равенството, но голът му бе отменен заради засада.

Голмайсторът на гостите удвои головата си сметка в 77-ата минута. Аржентинецът стреля с едно докосване след подаване на Николо Барела.

Хеттрикът бе факт в 85-ата минута, когато 26-годишният футболист се разписа от дузпа след нарушение срещу Маркус Тюрам.

Световният шампион с Аржентина оформи крайния резултат в предпоследната минута на редовното време с плътен шут във вратата на Гиермо Очоа.

Предходният хеттрик на Лаутаро Мартинес отново идва в мач срещу Салернитана. Това е първият случай, в който бележи четири пъти.

Интер си върна първата позиция в класирането с актив от 18 пункта. Слаернитана заема предпоследното 19-о място с 3 точки.

Слънчево с максимални температури между 22° и 27°
Никола Цолов пред БНТ: Мечтата ми е да стана първия български пилот във Формула 1