Отличен старт за Сърбия на Световното първенство (видео)

отличен старт сърбия световното първенство видео
18:16, 17.06.2018
Чете се за: 01:32 мин.
Световен футбол

Сърбия започна с победа на Мондиал 2018. Западните ни съседи се наложиха над Коста Рика с минималното 1:0 в първа среща от група "Е". В герой за "плавите" се превърна Александър Коларов, който се разписа с перфектно изпълнение от пряк свободен удар в 56-ата минута.

-----

Срещата започна динамично и двата отбора тръгнаха уверено в предни позиции. Най-чистото положение бе за Коста Рика, след като Джанкарло Гонсалес бе оставен непокрит в наказателното поле, но Владимир Стойкович спаси. В 12-ата минута отново той пропусна отлична възможност, след като от непосредствена близост стреля встрани от целта.

В 27-ата минута Сергей Милинкович-Савич бе изпуснат сам срещу Кейлор Навас, но вратарят спаси. Малко преди почивката звездата на Лацио отправи много красив удар със задна ножица, който бе спасен от Навас. Страничният съдия маркира засада, но повторенията показаха, че е сгрешил.

В началото на втората част Сърбия получи отлична възможност да открие резултата. Митрович бе изведен сам срещу Навас, но вратарят на Реал (Мадрид) отново показа класа.

В 56-ата минута все пак сърбите стигнаха до гол. Митрович спечели фаул отдясно, а зад топката застана Александър Коларов и с мощен шут опъна мрежата.

Постепенно западните ни съседи се върнаха по-назад, но Коста Рика трудно успяваше да стигне до изгодни ситуации.

Четвърт час преди края Душан Тадич центрира към резервата Филип Костич, който от удобна позиция се размина с топката. В 85-ата минута Митрович за пореден път бе изведен сам срещу Кейлор Навас, но направи нов пропуск.

Допълнителното време на срещата предложи негативни емоции между Неманя Матич и резервната скамейка на Коста Рика. В крайна сметка след намесата на съдията от Сенегал страстите утихнаха.

По-късно днес е вторият мач от група "Е" между отборите на Бразилия и Швейцария. Срещата ще се играе на "Ростов Арена" и ще бъде предавана по БНТ1 и БНТ HD.

Коста Рика - Сърбия 0:1
0:1 Александър Коларов (56)

Коста Рика: Кейлор Навас, Джони Акоста, Джанкарло Гонсалес, Оскар Дуарте, Франсиско Калвао, Кристиан Гамбоа, Селсо Борхес, Брайън Руис, Гусман Перес (74-Даниел Колиндрес), Йохан Венегас (60-Кристиан Боланьос), Маркос Уреня (66-Джоел Кембъл)
Селекционер: Оскар Рамирес

Сърбия: Владимир Стойкович; Душко Тошич, Бранислав Иванович, Александър Коларов, Никола Миленкович, Лука Миливоевич, Душан Тадич (82-Антонио Рукавина), Сергей Милинкович-Савич, Неманя Матич, Адем Ляич (70-Филип Костич), Александър Митрович (89-Александър Прийович)
Селекционер: Младен Кръстаич

Жълти картони: Франсиско Калво, Гусман Перес (Коста Рика); Бранислав Иванович (Сърбия)

Съдия: Маланг Диедиу (Сенегал)

Още Световен футбол

Лионел Меси попадна в състава на Аржентина за контролите с Еквадор и Гватемала
08:20, 21.05.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Дейвид Бекъм: Лионел Меси се стреми да се срещне с всеки млад човек, когато пътува из САЩ
17:08, 20.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Меси не успя да отбележи във втори пореден мач, но Интер Маями продължава победната си серия в МЛС
10:30, 19.05.2024
Херардо Мартино: Оптимисти сме за участието на Лионел Меси в неделя
17:10, 18.05.2024
Кристиано Роналдо е спортистът с най-високи доходи за 2024 година, съобщи "Форбс"
18:13, 16.05.2024
Чете се за: 03:47 мин.
ФИФА ще настоява 211-те национални федерации да определят расистките обиди във футбола като дисциплинарно нарушение
14:35, 16.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.