Пълен триумф за Елиза Чолакова на държавното първенство по прескачане на препятствия U18

Ездачката окупира първите три места в крайното класиране на шампионата по конен спорт за юноши и девойки до 18 години.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
16:41, 05.08.2024
Чете се за: 00:45 мин.
пълен триумф елиза чолакова държавното първенство прескачане препятствия u18

Елиза Чолакова от ККС "Тенев и син" направи впечатляващо представяне на финалите на държавното първенство по прескачане на препятствия U18. Надпреварата се проведе на конна база "Фригопан" в село Царацово.

17-годишната състезателка завоюва пълен комплект от медали, след като завърши на първите три места.

Титлата държавен шампион тя спечели с кон Аполо Д, среброто заслужи с Деандриа Ди Зет, а бронза в тандем с Янник PS.

Четвърта позиция зае Елена Хаджова с Кадонеро от ККС „Агалар“, пета се класира Даная Велинова с Кардика от ЕК „Конкур“.