Бюст-паметникът на Христо Ботев отново бе поставен пред стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Малко след 13:00 часа днес паметникът на великия поет и революционер бе върнат на мястото пред централния вход на съоръжението, където стоеше преди началото на реконструкцията на "Колежа".
На събитието присъстваха кметът на Пловдив Здравко Димитров, легендите на Ботев (Пловдив) Петър Зехтински, Атанас Пашев, Запрян Раков, Трифон Пачев и Вангел Делев, както и множество фенове на "канарчетата".
В последните 10 години, откакто тече реконструкцията на "Колежа", паметникът на Христо Ботев бе съхраняван на клубната база на "жълто-черните" в "Коматево".
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието