Пари Сен Жермен победи Лил в мач с много голове

пари сен жермен победи лил мач голове
16:21, 19.02.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Отборът на Пари Сен Жермен стигна до драматична победа над Лил с 4:3 в мач от 24-ия кръг на френската Лига 1.

Мачът започна отлично за парижани, които успяха да поведат до 17-ата минута с попадения на Килин Мбапе и Неймар, но след това гостите направиха пълен обрат.

В 24-ата минута на мача Андре Гомес центрира, а защитникът Бафод Диаките с глава успя да намали резултата.

След час игра Джонатан Бамба от Лил падна в наказателното поле и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена след като ситуацията бе прегледана с ВАР.

В 60-ата минута Джонатан Давид от Лил изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Марко Верати.

Десет минута по-късно Лил постигна впечатляващия отбор, след като Гомес изведе Бамба, който вкара с удар до десния стълб.

Три минути преди края на редовното време Мбапе изравни с втория си гол в мача, след като бе изведен в наказателното поле от Хуан Бернат.

В петата минута на добавеното време Лионел Меси донесе победата на ПСЖ с перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Тимът на Пари Сен Жермен е начело в класирането, като вече има 8 точки преднина пред Олимпик Марсилия, който има мач по-малко.

Лил е на пето място в подреждането.

Никола Цолов с точки в два от трите си старта на „Яс Марина”
Кристоферсен спечели титлата в слалома, Калин Златков с 40-то място на световното по алпийски ски