Малкият Крум е първото бебе на България за 2025 година. Той е роден в 00:01 часа в новогодишната нощ и тежи малко над 2,3 килограма.
Новороденият Крум е подранил и избързал да се роди по-рано, в 35 гестационна седмица. Терминът на майката е бил за по-късно - за 4 февруари. Името му било избрано отдавна – момченцето е кръстено на член на фамилията.
"Всичко стана неочаквано. За мен е голяма радост, че се появи вече на бял свят, да си го гушна, да го усетя. Нищо, че е подранил. Екипът от "Шейново" ще се справят с него. Благодарна съм на целия екип, който беше до мен във вечерта", разказа щастливата майка на Крум Танислава Борисова.

"Крум се е родил по нормален начин. Тежи 2,3 килограма и е дълъг 47 сантиметра. Малко по-рано, отколкото трябва се роди, но той се справя много добре" обясни д-р Зорница Малинова от столичната болница “Шейново”.
От началото на 2025 година в Шейново са проплакали две бебчета -Крум и още едно.
"Другото е родено тази сутрин в 4:30 часа в 31 гестационна седмица. Той също е в кувьоз, малко повече време ще му бъде нужно. Бори се много и се справя много добре и той", каза д-р Малинова.
През миналата година в "Шейново" са родени 2170 деца. В сравнение с предходната година ражданията са били малко повече. Около 10% е броят на недоносените.
Министърът на транспорта очаква нова заповед от АПИ за ограничанията за спирането на тежкотоварния трафик
Над 260 пострадали от наводненията домакинства са получили финансова помощ от социалното министерство
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят