Павел Котов ще спори с Гаел Монфис на финала в Стокхолм

Миомир Кецманович
22:13, 21.10.2023 (обновена)
Чете се за: 02:20 мин.

Руснакът Павел Котов се класира за финала на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Стокхолм (Швеция) от сериите АТП 250 с награден фонд 673 630 евро.

24-годишният Котов надигра сърбина Миомир Кецманович в първия полуфинал на надпреварата с 6:3, 6:4. Мачът продължи час и 32 минути.

Финалът ще бъде първи на ниво АТП за Павел Котов, който бе извън топ 200 в световната ранглиста в началото на сезона.

Съперник на 24-годишния московчанин в спора за титлата в Стокхолм ще бъде ветеранът Гаел Монфис, който във втория полуфинал се справи с друг представител на Сърбия - Ласло Джере.

Опитният французин се наложи със 7:5, 6:2 и така за втори път в своята кариера ще играе в последния мач в шведската столица, където той триумфира през 2011-а година след успех във финала тогава срещу Ярко Нийминен от Финландия.

За "Ла Монф" това ще бъде общо 34-о участие в мач за титла на турнир от календара на АТП, като до този момент той има 11 трофея и 22 загуби.

Интер вкара три гола на Торино за едно полувреме и временно излезе начело на Серия "А"