Президентът на Република Северна Македония Стево Пендаровски осъди подпалването на българския културен център "Иван Михайлов" в Битоля.
В позиция във Фейсбук президентът определя постъпката като провокация, която не е от полза за напредъка на отношенията между двете страни. Пендаровски призовава институциите да предприемат бързи и навременни мерки, за да открият извършителите.
Вицепрезидентът Йотова: Подпалването на културния център в Битоля е поредната провокация
Към Битоля пътува българският външен министър Теодора Генчовска, която ще се срещне с представители на сдружение "Иван Михайлов".
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района