Аварийно спиране в понеделник на топлоподаването в пет столични квартала. От снощи след полунощ е спряно топлоподаването на пет квартала в София – "Студентски град", "Витоша", "Дървеница", "Малинова долина" и "Младост 1", в последния топлата вода и парното са спрени още от неделя вечер 22.40 ч.

Аварията е на топлоподаващ тръбопровод в двора на болница "Света Анна" - Окръжна болница.

снимки: Карина Караньотова, БНТ
Очакваното възстановяване за четири от кварталите е на 12 февруари в 00.10 ч.
Топлопроводът е изграден през 80-те години на 20-и век и е с изтекъл експлоатационен срок. Предвиден е за цялостна модернизация, като дружеството има сключен договор за неговата подмяна и в момента текат процедурите по проектиране и съгласуване, уточняват от "Топлофикация София".
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?