Снощи в 23.08 ч. Пети блок на АЕЦ „Козлодуй" бе включен в енергийната система на страната. Това съобщиха на сайта на атомната централа.
Това се случва, след като малко след 1.00 часа преди ден - на 22 януари Пети блок спря аварийно, след като сработиха защитните механизми на съоръжението.
Електроенергийният системен оператор компенсира недостига на енергия с включване на допълнителни мощности. От енергийното министерство увериха още вчера, че няма опасност за населението, няма авария и че радиационния фон е в норма.
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°