Петко Христов герой за Специя при успех в Серия "Б", Валентин Антов с червен картон при победа на Кремонезе

петко христов герой специя успех серия валентин антов червен картон победа кремонезе
18:24, 09.12.2023
Чете се за: 01:40 мин.

Българският защитник Петко Христов се завърна по най-добрия начин в игра за Специя, след като влезе от пейката в 63-ата минута на мача с Асколи и в 89-ата вкара победния гол за тима си при успеха с 2:1 като гост в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "Б".

Преди това Даниеле Верде бе извел Специя напред с гол от дузпа, но Джузепе Белуши изравни за домакините в началото на втората част.

Въпреки успеха Специя е на 18-о място и все още е в опасната зона на изпадащите с актив от 13 точки, колкото има и състава на Асколи, заемащ 19-ата позиция.

В друг мач от кръга българският национал Валентин Антов бе титуляр за Кремонезе при победата над Венеция с 1:0.

Родният бранител бе изгонен в 51-ата минута с директен червен картон, но въпреки това неговият тим стигна до победен гол чрез Лука Раванели в 80-ата минута.

С успеха Кремонезе се изкачи на 3-о място в класирането, като вече е само на четири точки зад лидерите Венеция и Парма.