Петко Христов изигра цял мач при победа на Специя в турнира за Купата на Италия

18:28, 19.10.2022
Чете се за: 02:12 мин.
петко христов изигра цял мач победа специя турнира купата италия

Българският национал Петко Христов изигра цял мач при победата на клубния си Специя с 3:1 над Бреша в мач от втория кръг на турнира за Купата на Италия.

Представителят на Серия А отбеляза попадение на стадион „Алберто Пико“ в петата минута, когато Микаел Елертсон се разписа след грешка на стража на гостите Лоренцо Андреначи. Голът бе отменен след намеса на ВАР, тъй като според съдиите нападателят на Специя Давид Стрелец е извършил нарушение в атака срещу стража на Бреша.

Все пак тимът на Петко Христов откри резултата в 20-ата минута, именно чрез Стрелец, който с удар зад точката на изпълнение на дузпа се разписа в долния ляв ъгъл на вратаря Андреначи.

Пет минути след началото на втората част домакините удвоиха преднината си чрез Даниеле Верде, който стреля по диагонал отдясно на границата на наказателното поле на Бреша, разписвайки се в близкия долен ляв ъгъл на вратаря Андреначи.

Специя направи преднината си в срещата класическа в 86-ата минута, когато Стрелец отбеляза второто си попадение.

Гостите от Бреша оформиха крайния резултат с гол на Стефано Морео в третата минута от добавеното време на срещата.

Така Петко Христов и Специя продължават към осминафиналите на турнира за Купата на Италия, където ще гостуват на тима на Аталанта.