Петра Квитова няма да участва на турнира в Щутгарт

петра квитова рибакина спор титлата маями
13:07, 17.04.2023
Чете се за: 02:20 мин.

Носителката на две титли от Големия шлем Петра Квитова се оттегли от участие на турнира на клей в Щутгарт, който започва днес.

33-годишната чешка тенисистка заяви, че има контузия в крака и няма да може да участва в надпреварата, която спечели през 2019 година. Тя обаче не посочи колко време ще ѝ трябва за възстановяване и кога ще се върне на корта

Наскоро Квитова триумфира и в турнира в Маями, която е от най-високата категория УТА 1000.

Наградният фонд на турнира в Щутгарт е 780 637 щатски долара.

В турнира ще участва шампионката от 2022 г. Ига Швьонтек, която е и водач в схемата. Тя ще стартира направо от осминафиналите. Под номер 2 в надпреварата е поставена Арина Сабаленка, трета в схемата е Онс Жабер, следвана от Каролин Гарсия.

Ако Швьонтек успее да стигне до четвъртфиналите, тя би могла да играе срещу поставената под номер 8 Мария Сакари или шампионката от 2018 г. Каролина Плишкова, които се изправят една срещу друга в първия кръг. Победителката от тази среща ще срещне на осминафиналите спечелилата двубоя между Екатерина Александрова и Дона Векич.

Поставената под номер 2 Арина Сабаленка, която загуби два финала в Щутгарт през последните две години, ще срещне на осминафинала победителката от мача от първия кръг между Барбора Крейчикова и Людмила Самсонова.

Километрично задръстване на "Тракия" след верижна катастрофа между Пловдив и Пазарджик
Български атлети със специални потребности участваха в мултиспортно събитие в Хърватия