Петра Влъхова с победа в своя старт №200 за Световната купа

15:34, 18.03.2023
Чете се за: 01:35 мин.
петра влъхова победа своя старт №200 световната купа

Словашката скиорка Петра Влъхова спечели последния за сезона слалом в Световната купа, след като триумфира на състезанието от финалите в Солдеу, Андора.

За Влъхова това старт №200 в кариерата ѝ за Световната купа и тя го отбеляза подобаващо, стигайки до общо 28-ми успех в престижната верига.

Олимпийската шампионка в слалома от Пекин 2022 даде най-доброто време в първия манш, а във втория направи необходимото, за да задържи аванса си и така с общо време 1:51.38 секунди стигна до триумфа.

На второ място изненадващо финишира хърватката Леона Попович, за която това бе първи подиум в Световната, като тя остана на 0.43 секунди спрямо времето на Влъхова.

Последното място на почетната стълбичка пък остана за носителката на големия Кристален глобус Микаела Шифрин, която на финала беше с 0.86 секунди пасив от Петра Влъхова.

Световната купа по ски алпийски дисциплини при жените приключва в утрешния ден с гигантския слалом в Солдеу, Андора.

Гледайте на 18 и 19 март, от 17:00 ч. по БНТ 3 първия кръг от шампионата Екстрийм Е