Пирин Бл пречупи Хебър с два бързи гола в битката на дъното

14:38, 11.03.2023
Чете се за: 02:07 мин.
пирин пречупи хебър два бързи гола битката дъното
Снимка: startphoto.bg

Отборът на Пирин Благоевград надигра с 2:0 у дома състава на Хебър Пазарджик в среща от 23-ия кръг на Първа лига, която противопостави два отбора, които са пряко замесени в битката за оцеляване.

Двете попадения за "орлетата" паднаха само в рамките на 120 секунди в средата на втората част, за да осигурят на момчетата на Христо Янев втора поредна победа в българското първенство.

В 69-ата минута домакините получиха право да изпълнят ъглов удар отдясно на вратата на Хебър, а след центрирането играч на "гробарите" неволно отклони топката към своя врата, но там Петър Дебърлиев внимаваше и изби. Пръв до кълбото обаче достигна украинският нападател Данило Кондраков, който отблизо нямаше как да сбърка и даде аванс на Пирин.

Само две минути по-късно "орлетата" вече водеха с 2:0, след като появилият се като резерва Борис Тютюков се възползва от центриране на Илкер Будинов и с глава удвои преднината на своя тим.

В оставащото време до края домакините контролираха умело резултата, а гостите от Хебър Пазарджик останаха с човек по-малко в началото на добавеното време, след като Камен Хаджиев беше изгонен за втори жълт картон.

С победата отборът на Пирин Благоевград събра 19 точки и понастоящем заема 14-то място в подреждането, докато Хебър е една позиция по-назад с актив от 16 пункта.

Радев поздрави Си Дзинпин за преизбирането му за председател на Китайската народна република