19:29, 10.04.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Пирин Благоевград Арда Кърджали
Снимка: Startphoto.bg

Двубоят от 25-ия кръг на Първа лига между Пирин Благоевград и Арда Кърджали завърши при резултат 1:1.

През първото полувреме "орлетата" наложиха домакинско предимство, но не успяха да се възползват от ситуациите си в преден план. Анатоли Господинов спаси изстрели на Иван Тасев и Вячеслав Велев. Абубакар Тунгара пропусна най-чистото положение за гостите на стадион "Христо Ботев" в Благоевград, след като стреля в левия страничен стълб.

След почивката кърджалии получиха дузпа след намесата на ВАР, след като Славчо Шоколаров игра с ръка в наказателното си поле. Радослав Цонев откри резултата.

В 83-ата минута възпитаниците на Александър Тунчев останаха с човек по-малко на терена, след като Илия Юруков получи втори жълт картон и бе изгонен.

Домакините се възползваха от численото преимущество и изравниха в 93-ата минута. Преслав Йорданов засече с глава центриране от ъглов удар.

Арда остава на 8-ата позиция в класирането с актив от 36 точки. Пирин Благоевград заема 14-ото място в подреждането с 21 пункта.

Нова проруска групировка - "Конвой" набира все по-голяма мощ и популярност
Таекуондистът Денис Димитров гост на рождения ден на фондация „Димитър Бербатов“