Пирин победи Лудогорец с гол от дузпа в Разград за радост на лидера ЦСКА

18:52, 05.03.2023
Чете се за: 01:12 мин.
пирин победи лудогорец гол дузпа разград радост лидера цска
Снимка: Startphoto.bg

Отборът на Пирин Благоевград постигна минимална, но ценна победа с 1:0 при визитата си на шампиона Лудогорец в двубой от 22-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение бе отбелязано три минути преди края на първото полувреме, когато Даниил Кондраков се откъсна от обраната на „орлите“ и бе съборен от Франко Русо в наказателното поле на домакините и главният рефер Ивелин Занев отсъди дузпа в полза на благоевградчани. Зад топката застана Преслав Йорданов, който се разписа в обратния десен ъгъл на вратата, пазена от Серджио Падт.

В класирането Пирин Благоевград заема предпредпоследното 14-о място с актив от 16 точки, докато Лудогорец е втори с 50 точки, на четири пункта зад лидера ЦСКА.

Вучич: Сърбия не изнася оръжия и муниции нито за Украйна, нито за Русия