Пирин взе ценен домакински успех срещу Хебър в битката за оставане в Първа лига

пирин взе ценен домакински успех хебър битката оставане първа лига
Снимка: startphoto.bg
19:10, 12.05.2023

Отборът на Пирин Благоевград постигна важна домакинска победа над Хебър Пазарджик с 2:1 в откриващ мач от шестицата, в която са отбори, замесени в битката за оцеляване в Първа лига.

На стадион „Христо Ботев“ в югозападния град „орлетата“ изковаха успеха с две ранни попадения в началото на второто полувреме. Дмитро Семенив откри за Пирин в 48-та минута, а шест по-късно Илкер Будинов, който се появи на почивката и асистира за гола на Семенив, се разписа след подаване на капитана Венцислав Бенгюзов.

Четири минути преди края на редовното време гостите върнаха един гол чрез резервата Лорен Маружин, но за повече нямаха сили и така започнаха с поражение плейофите за оставане в елита. С победата Пирин събра актив от 27 точки, като е на пет от намиращия се в опасната зона Септември, който тепърва ще гостува на Берое, и на четири от Хебър, който окупира мястото в плейофа за влизане/оставане.

В следващите си мачове възпитаниците на Христо Янев гостуват на Септември, докато за Любослав Пенев и компания предстои визита на последния Спартак Варна.

Христо Янев след победата над Хебър: Тези точки ни приближиха към крайната цел, която сме си поставили