Пламен Константинов определи състава на България за Евроволей 2023 за мъже

пламен константинов определи състава българия евроволей 2023 мъже
Снимка: БФ Волейбол
16:21, 28.08.2023

Пламен Константинов определи окончателния състав за европейското първенство по волейбол за мъже, на което България е съдомакин заедно с Италия, Република Северна Македония и Израел 28 август-16 септември.

Селекционерът на българския национален отбор очаквано включи в тима звездата Цветан Соколов, както и либерото Теодор Салпаров, който се завърна при "трикольорите" това лято.

Младите Александър Николов и Аспарух Аспарухов са в състава, в който отново са Георги Братоев и Николай Пенчев.

"Трикольорите" са в група "В" на турнира и ще се изправят срещу Испания, Хърватия, Финландия, Украйна и Словения.

Последната тренировка на българския отбор преди започване на шампионата е днес от 17:00 часа. Мачовете на родна земя ще се играят в Двореца на културата и спорта във Варна. Откриващият двубой е на 29 август от 20:30 часа, а в него България среща Испания.

Състав на България за Евроволей 2023:

Разпределители - Георги Сеганов, Георги Братоев.

Диагонали - Цветан Соколов.

Посрещачи - Александър Николов, Аспарух Аспарухов, Денис Карягин, Мартин Атанасов, Николай Пенчев.

Централни блокировачи - Алекс Грозданов, Илия Петков, Николай Колев, Светослав Гоцев.

Либеро - Теодор Салпаров, Симеон Добрев.

Валентин Люцканов зае първо място в турнира по подводно гмуркане за Купа "Генчо Павлов"
14-годишният Иван Иванов дебютира на турнир по тенис от сериите „Чалънджър"