Спасители от планинската служба в Банско помогнаха на 17-годишно момиче, получило алергична реакция по време на планински преход в Пирин.
От ПСС-Банско съобщават, че в района на връх Вихрен туристката е ухапана от насекомо и получава алергична реакция. Девойката потърсила помощ от планинската служба. Екип от отряда пресрещнал групата, с която се е движело момичето, и приложил нужното медикаментозно лечение.
Момичето е придружено от екипа до хижа Вихрен.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
КЗК разреши предварително изпълнение на договорите за чистота в шест столични района
Три трафопоста на територията на местността Баба Алино констатира проверка на РДНСК
Делото за смъртта на 14-годишния Филип, прегазен на ул. "Гурко", започва отначало
МБАЛ "Св. Анна" във Варна все още не е получила целевата субсидия от 400 000 евро
Велислава Петрова: България представи позицията си за подпалените автомобили в Скопие
Разбиха престъпна група за трафик на мигранти - тарифата била до 10 000 евро на човек
Вижте верните отговори от изпита по български език и литература за 7-и клас