Пловдивското дерби завърши без победител след късни голове

18:59, 19.03.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Отборите на Ботев Пловдив и Локомотив Пловдив завършиха наравно 1:1 в 116-то издание на Пловдивското дерби, което беше и гвоздеят в програмата на 24-ия кръг на родната Първа лига.

Двата тима предложиха много равностойна игра на стадиона в Коматево, като и двете попадения дойдоха в заключителните 10 минути на редовното време.

В 81-ата минута отлично извеждащо подаване на Дилън Мертенс преодоля отбраната на Локомотив Пловдив и достигна до Антоан Бароан, който премина покрай стража Динко Хоркаш и на опразнената врата даде аванс на домакините от Ботев.

Радостта на привържениците на "жълто-черните" обаче трая едва няколко секунди, тъй като в 83-ата минута Георги Каракашев опита изстрел, който отиваше встрани от целта, ако не беше намесата на Яспер Хертъм, който при опита да си изчисти прати топката в собствената си врата, оформяйки крайното 1:1 в срещата.

В оставащите минути и двата тима опитаха да потърсят трите точки, но нов гол така и не падна и по този начин дербито на Пловдив остана без победител.

Равенството остави Локомотив Пловдив на 5-о място с актив от 40 точки, докато Ботев Пловдив запазва 10-та позиция с 27 пункта.

Нетаняху призова началника на генералния щаб да вземе мерки срещу вълната от протести сред военните