Победа и загуба за българските бадминтонисти на Европейското в Мадрид

победа загуба българските бадминтонисти европейското мадрид
Снимка: БФ Бадминтон
16:49, 26.04.2022

Победа и загуби постигнаха българските състезатели в първите два от общо четири срещи днес на Европейското първенство по бадминтон за мъже и жени в испанската столица Мадрид.

На смесени двойки Илиян Стойнов и Христомира Поповска победиха Карл Кристиан Морк и Солвар Флатен Йоргенсен от Норвегия с 21:15, 21:16 за 27 минути.

Следващите съперници на българите са поставените под номер в схемата Калъм Хеминг и Джесика Пю от Англия.

При мъжете Даниел Николов загуби във втория кръг от номер Ханс-Кристиан Солберг от Дания с 21:12, 10:21, 17:21 за 53 минути.

В третия гейм българинът беше догонващ в резултата, намали изоставането си на 16:19, но след 21:17 Солберг затвори мача.

По-късно днес Мария Мицова ще срещне молдовката Влада Гинга във втория си мач, на двойки мъже Иван Русев и Илиян Стойнов ще играят в първия кръг с Люка Корве и Ронан Лабар от Франция.

Задържаха близо 17 000 кутии контрабандни цигари на ГКПП "Лесово"