Победа за България във втората контрола с Испания

българия открива волейболната лига нациите
20:21, 18.05.2022

Националният отбор на България за мъже се наложи над тима на Испания с 3:0 (25:20, 25:21, 25:18) гейма във втората си контролна среща, част от подготовката на тима за предстоящата Волейболна лига на нациите.

Така момчетата на Николай Желязков завършиха контролите си в зала "Арена Вършец" без загуба. Вчера националите се наложиха над Испания с 3:1 гейма (22:25, 25:21, 25:19, 25:14).

Както във вчерашния мач, двата отбора се бяха уговорили да изиграят общо пет гейма. "Лъвовете" спечелиха останалите части с 25:20 и 16:14.

Най-резултатен за България бе Светослав Иванов с 19 точки. Аспарух Аспарухов реализира 17. Димитър Димитров завърши с 11. Най-много точки в срещата реализира Жорди Рамон – 22, а Алваро Химено се отчете с 20.

"Трикольорите" отново играха пред погледа на президента на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

Контролните срещи на България са част от подготовката на "лъвовете" преди началото на Лигата на нациите в София, която стартира от 21 юни. След лагера във Вършец националите ще заминат за Италия, където ще изиграят две срещи с домакините - актуални европейски шампиони. На 31 май и 1 юни в София ще се проведат две контроли с европейския вицешампион Словения, които ще бъдат последни преди заминаването за Канада за първата седмица от Волейболната лига на нациите.