Почетино с дебютна победа начело на ПСЖ, парижани на точка от лидерството в Лига 1

13:05, 10.01.2021
Чете се за: 00:38 мин.
Европейски футбол
почетино дебютна победа начело псж парижани точка лидерството лига

Новият наставник на Пари Сен Жермен - Маурисио Почетино постигна първи успех начело на тима, след като парижани победиха Брест с 3:0 у дома в мач от 19-ия кръг на Лига 1.

За аржентинският наставник това бе първи мач на "Парк де Пренс" като треньор на ПСЖ, а възпитаниците му го зарадваха с добра игра и класическа победа.

Мойс Кийн откри резултата в 16-та минута, а в заключителните десет минути Мауро Икарди и Пабло Сарабия добавиха нови две попадения за домакините.

По този начин шампионите се възползваха от грешната стъпка на лидера Лион, който направи равенство 2:2 при гостуването си на Рен, и се доближиха на една точка от "хлапетата", които остават на върха на класирането с 40 точки.

Актив от 39 точки има и тимът на Лил, който победи Ним с 1:0 като гост.

"Работим заедно едва от няколко дни и имахме два много трудни и оспорвани мача. Много съм доволен от усилията, които полагат играчите. Това бе едно по-добро представяне за нас и важна победа", коментира Почетино след успеха.

В първия си мач начело на ПСЖ аржентинецът записа равенство като гост на Сент Етиен.