Сибирска тигрица Шели почина на 19-годишна възраст, съобщиха от Зоологическата градина в София.
Шели е родена в Чехия и пристига у нас, когато е едва на 9 месеца. ю
Между тигърчето и неговите гледачи, които са неотлъчно до него, бързо се изгражда силна емоционална връзка. С благият си и игрив нрав, интелигентност и красота, Шели бързо става всеобща любимка както на екипа на зоопарка, така и на посетителите. Като сибирски тигър, лошото или студено време не я плашеха, а напротив. Тя можеше да бъде наблюдавана от посетителите в обширното си външно заграждение и в дъжд, и в сняг, посочват от парка в съобщението си.
Шели беше посланик на своя вид в зоопарка. Нейните диви събратя са застрашени от изчезване. През последните 100 години, популацията на дивите тигри е намаляла с около 90%. Основна причина затова е бракониерството, посочват още от зоопарка.
Снимки: Юлиян Попов, Катерина Зарева - Симеонова, Натали Харалампиева






Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Американска делегация отчете напредък на България по пътя към безвизов режим със САЩ
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско