Подготвят законопроекта за намаляване на данък добавена стойност за заведения и ресторанти.
Въпреки съпротивата на финансовия министър, кабинетът ще подкрепи новите данъчни предложения на премиера.
Вчера Бойко Борисов обеща на бранша намаление на данъка от 20 на 9% като антикризисна мярка.
И добави, че днес ще внесе повече яснота - кога и как по-ниската ставка ще влезе в сила.
Първоначално беше обявено, че това ще се случи в началото на следващата година. След това обаче министър-председателят обясни, че е възможно данъкът да бъде намален още през 2020-та.
Собствениците на заведения останаха доволни. А Борисов постави условие -100% осветляване на бранша или отмяна на мярката. Освен ресторантьорите, на 9% ДДС могат да разчитат още книгоиздателите и търговците на книги.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите