Полша измъкна точка от Англия в последния момент

полша измъкна точка англия последния момент
23:55, 08.09.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Отборите на Полша и Англия завършиха 1:1 в европейска квалификация за Световното първенство в Катар догодина. Срещата се игра във Варшава. „Дружина полска“ измъкна равенството след късна развръзка.

Попаденията реализираха Хари Кейн и Дамиан Шимански през второто полувреме.

Англия поведе в 72-ата минута с много красив гол на капитана на „трите лъва“. Хари Кейн реализира с удар отдалеч. Вратарят на домакините Войчех Сченсни не успя да реагира навреме и допусна топката да се оплете в мрежата му.

Хари Кейн вкара своя 41-и гол във всички турнири за Англия, но едва вторият, реализиран с удар извън наказателното поле. Първият му бе срещу Нигерия през юни 2018 г.

След настойчив натиск, във втората минута от добавеното време Полша успя да се измъкне за 1:1. След продължително разиграване, влезлият като резерва Дамиан Шимански засече с глава, за да може неговият тим да вземе точка от сблъсъка.

Англия е лидер в Група I с 16 точки от 6 мача, докато Полша е на 3-ата позиция с 11 пункта. Албания е на 2-о с 12 точки.