Порто стана шампион на Португалия за 29-ти път в историята си

от Борил Гочев , Източник: БГНЕС
10:24, 16.07.2020
Чете се за: 00:30 мин.
порто стана шампион португалия път историята

Отборът на Порто спечели титлата на Португалия за 29-ти път в историята си, след като победи Спортинг Лисабон с 2:0 в дербито от 32-ия кръг на Примейра лигата.

По този начин "драконите" имат преднина от осем точки пред преследвача и миналогодишен шампион Бенфика, като до края на сезона остават само два кръга.

На "Ещадио до Драгао" през първото полувреме не паднаха голове, но след почивката домакините вдигнаха оборотите и взеха своето с попадения на Данило Перейра в 64-та и Муса Марега в 90-та минута, за да си осигурят и на теория титлата.

Това е 29-та титла за Порто, като рекордьор в това отношение е тимът на Бенфика с 37 шампионски трофея.

"Драконите" имат шанс да запишат дубъл през този сезон, ако на 1 август победят състава на Бенфика във финалния сблъсък за купата на страната.

Спортинг Лисабон заема трето място в класирането с 59 точки, като през следващия сезон ще участва в Лига Европа.