Президентът Румен Радев поздрави унгарския министър-председател Виктор Орбан за победата на провелите се вчера парламентарни избори в Унгария.
В поздравителния адрес българският държавен глава отбелязва дългогодишното сътрудничество между България и Унгария и отличните партньорски отношения в рамките на ЕС и НАТО.
"Вярвам, че те ще продължат да се развиват и в бъдеще и ще допринасят за сигурността и разбирателството в региона", заявява Румен Радев и пожелава благоденствие на приятелския унгарски народ.
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа