Една от грешките, които допусна България - законодателна, това е да се сложи списък от 10 души, които да могат да бъдат премиери. Това каза в ефира на "Денят започва" проф.Огнян Герджиков, бивш председател на НС и бивш служебен премиер.
Според него не е драматично самото НС да избира служебен премиер - "лошото е списъкът".
По думите му председателят на НС може да има законодателна програма, но това не може да е решаващо.
Относно правомощията на президента проф. Герджиков посочи, че неговите правомощия идват, когато дойде служебният кабинет, което по правило трябва да е много рядко.
Той подчерта, че в последните години сме свидетели на много брак в законодателството.
"Няма нищо случайно. Това е авантюризъм, законодателна аматьорщина. Ние не сме професионалисти в правенето на законите, ние сме аматьори", каза още той.
Вижте повече във видеото
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг